Wydarzenia i publikacje

Nasza książka: " Łosie w kaczeńcach"

okladka ksiazki Losie w kaczencach

Od 30.09.2020 serdecznie zapraszamy na premierę naszej książki Łosie w kaczeńcach. O czym milczy Biebrza. Mieliśmy ogromną frajdę z jej tworzenia i mamy nadzieję, że sprawi ona wam choć odrobinę przyjemności w trakcie czytania. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia w terenie.

recenzja ksiazki 01 recenzja ksiazki 02

Nasza książka jest do nabycia w księgarni internetowej ==>

Krótkie recenzje naszej książki:

Cudowny dwugłos o przyrodzie i zakątkach, które znam. Lekki język, bogactwo informacji, prawdziwe emocje i sympatia do obserwowanych zwierząt. A na dodatek garść cudnych zdjęć. Brawo! Nic tylko zanurzyć się w wygodnym fotelu przy kominku, zaparzyć dobrą herbatę i smakować te nastroje, klimaty i piękno. To spore dzieło, więc starczy na kilka wieczorów.
Dr Andrzej G. Kruszewicz

Autorzy tej książki pokazują, czym jest prawdziwy, bliski kontakt z przyrodą. Coraz więcej ludzi go pragnie i jednocześnie coraz mniej jest tych, którzy mają na zaspokojenie tego pragnienia czas. Nie zapewnią go bowiem grupowe wycieczki, spływy czy spacery po specjalnie przygotowanych kładkach… By mieć naprawdę bliski kontakt z naturą, trzeba – jak Autorzy tej książki – przekroczyć pewną granicę wtajemniczenia. Wtopić się w tę naturę i poniekąd oddać w jej ręce – na dobre i złe. A matka natura nie jest nam przychylna, naraża odważnych na niewygody, chłód, niewyspanie i liczne rozczarowania.

Wejść w zaklęty świat dzikich zwierząt, do ich mateczników, uchwycić to, co dla nas jest na co dzień niedostępne – ale zrobić to bez zakłócenia tutejszego życia – to najważniejszy wątek przeplatający się przez zaprezentowane tu opowieści i zarazem tło dla opisanych w nich przygód. Przygód pokazujących, że natura – w zamian za dobre traktowanie – oferuje czasem cierpliwym i wtajemniczonym oczarowania, jak te, o których opowiadają nam Autorzy. Wspólne przeżywanie tych chwil oczarowania to zarazem dla nich podstawa życiowego partnerstwa.

Podsumowując, początkujący fani podpatrywania i fotografowania natury uzyskują zbiór cennych podpowiedzi. Dla wszystkich innych, a zwłaszcza tych na co dzień uwięzionych przy komputerach i biurkach, to bardzo odświeżająca i dająca do myślenia lektura.
Tomasz Kłosowski

Obyczaje dzikich mieszkańców biebrzańskich bagien opisane z lekkością, szacunkiem i miłością przez upartych, cierpliwych i zaciekawionych podglądaczy. Magda i Łukasz zabierają nas w podróż pełną tajemnic i niedopowiedzeń dyktowaną prawami natury, z którymi nie ma dyskusji – pozostaje jedynie podpatrzeć, podsłuchać i wziąć przykład. Prosto z serca zachęcam do lektury.

Anna Cieślak

Najnowsze wydarzenia:

36866218 998675213632724 7794805015863885824 n

Zapraszamy do Torunia na Międzynarodowy Festiwal Filmu i Fotografii "Sztuka Natury" 2018,
gdzie w dniach 23-25.11.2018 r. zaprezentujemy nasze zdjęcia.
Szczegółowy program: link ==>

Moje najnowsze publikacje:

Nakładem Wydawnictwa OIKOS ukazał się ilustrowany naszymi zdjęciami pierwszy tom „Ornitologii” Andrzeja Kruszewicza i Agnieszki Czujkowskiej.
Publikacja została podzielona na dwie części. W pierwszej zebrano przydatne wiadomości ogólne o ptakach, druga zaś stanowi szczegółowy opis 42 gatunków.
Tom 2 już w przygotowaniu.

 

ORNITOLOGIA T1

 

Miło nam poinformować, że okładkę najnowszego, czerwcowego numeru „Przyrody Polskiej” zdobi zimorodek autorstwa Madzi.
A do tego wewnątrz miesięcznika znajduje się bogato ilustrowana rozkładówka ze zdjęciami i opowiadaniem o jej wizycie w „Niebieskim świecie” .
Zapraszamy do lektury.

Okładka Ptaki Polski 6 2018
Okładka Przyroda Polska 6/2018
PP 06 2018 Niebieski swiat
Artykuł "Niebieski świat" Przyroda Polska 06/2018

 

Moje fotografie prezentowane w publikacjach:

 

 

Wystawy w Łodzi:

W ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi, który odbył się  7-11 czerwca 2017, moje zdjęcia zostały zaprezentowane na dwóch wystawach -  autorskiej  "Mikrusy i olbrzymy" w "Galerii Zarzewskiej" oraz zbiorowej "Opowieść o lesie" w Galerii Fotografii ŁTF. Zapraszam na fotoreportaż Sebastiana Sołtyszewskiego z obu festiwalowych wystaw.